Tonowanie włosów

Jeśli chcesz dokonać metamorfozy, ale nie jesteś gotowa na farbowanie włosów, postaw na ich tonowanie. To delikatny zabieg, który jest odpowiedni dla wszystkich kobiet, niezależnie od rodzaju włosów. Naturalny odcień zmienia się o kilka tonów i nie uszkadza struktury pasm. W naszym salonie możesz wykonać tonowanie włosów w przystępnej cenie. Nasi profesjonalni mistrzowie pomogą Ci dobrać najlepszy kolor i doradzą, jak dbać o włosy.

Różnica między tonowaniem a farbowaniem

Regularne eksperymentowanie z kolorem włosów, w tym tonowanie włosów, może poważnie zaszkodzić Twoim włosom jeśli nie zostanie wykonane prawidłowo. Amoniak, nadtlenek wodoru i inne ostre składniki farb mogą otworzyć łuski kutykuli włosa. Prowadzi to do drastycznej zmiany odcienia, włosy stają się bezbronne, kruche i łamliwe.

Profesjonalne tonowanie włosów działa inaczej niż standardowe farbowanie. W strukturze barwników zawartość procentowa alkaliów jest ograniczona do minimum. Sztuczny pigment wnika jedynie w górną warstwę osłonki włosa, delikatnie zmieniając jego naturalny kolor. Współczesne formuły tonerów zawierają substancje pielęgnacyjne, dzięki którym włosy pozostają lśniące i błyszczące. Efekt tonowania utrzymuje się do 4 tygodni.

Zalety tonowania włosów

Jak wspomniano wyżej, tonowanie już dużo mniej szkodliwe dla włosów. Są też jednak inne korzyści:

  • Częstsze eksperymentowanie. Możesz regularnie farbować włosy, ponieważ farba łatwo się zmywa i nie niszczy Twoich pukli.
  • Różnorodność odcieni. Można farbować włosy na dowolny odcień ciemny, czerwony, rudy, pastelowy, a nawet na te z palety neonowej.
  • Połączenie z naturalnym kolorem. Umiejętnie przeprowadzony proces koloryzacji może sprawić, że włosy będą sprawiać wrażenie chłodniejszych bądź cieplejszych niż w rzeczywistości.
  • Interakcja z kolorem. Związki barwiące mogą łatwo usunąć niepożądane podtony po dekoloryzacji.

Należy jednak pamiętać, że nie może on radykalnie zmienić koloru lub rozjaśnić koloru włosów. Nie odbarwi też całkowicie włosów. Jednak tonizacja w salonie to świetny sposób na chwilową zmianę wyglądu.

Delikatne lub lekkie tonowanie włosów

Jeśli chcesz zmienić kolor włosów na okres od kilku dni do dwóch tygodni, to sprawdzi się delikatny zabieg tonizujący. Do zabiegu stosuje się wszelkiego rodzaju szampony, pianki czy musy. Pigment barwiący utrzymuje się na powierzchni włosów i nie wnika w ich strukturę. Odcień znika po kilku myciach.

Intensywne zabarwienie włosów

Barwniki z węglowodorami aromatycznymi i pochodnymi amoniaku są używane do wzmocnienia koloru na okres od dwóch do czterech tygodni. Aktywne substancje chemiczne otwierają nieznacznie łuski, pozwalając cząsteczkom koloru wniknąć głębiej. Kolor wraca do naturalnego stanu stopniowo, bez gwałtownego i zauważalnego przejścia.

Profesjonalne metody farbowania włosów w Wrocławiu

Przed rozpoczęciem farbowania profesjonalny stylista ocenia stan włosów klienta. Pod uwagę bierze się kolor wyjściowy, strukturę, długość, obecność lub brak siwizny. Po uzyskaniu tych wszystkich danych specjalista wybiera środki do tonowania.

Jeśli chodzi o technikę koloryzacji, to do najczęściej korzystamy z:

  • Shatush. Idealny do tworzenia efektów spalonych słońcem włosów.
  • Ombre. Pozwala połączyć kilka odcieni i stworzyć piękne przejście z jednego do drugiego.
  • Balejaż. Poszczególne pasma są farbowane w podobnych odcieniach i przeplatane ze sobą, dzięki czemu fryzura wygląda na bardziej zwiewną i lekką.
  • Tonowanie na całej długości. Dla uzyskania jednorodnego odcienia.

Jakość barwienia włosów zależy bezpośrednio od umiejętności specjalisty. Jest to żmudna, kreatywna praca, która wymaga dbałości o szczegóły i zrozumienia zasad kolorystyki. Powierzając tonowanie swoich pukli naszym salonowym specjalistom możesz być pewna efektu. Doświadczony stylista fryzur doradzi Ci we wszystkich interesujących Cię kwestiach; szybko i dokładnie zafarbuje Twoje włosy i pomoże Ci wybrać produkty do pielęgnacji włosów. Już teraz możesz umówić się na spotkanie!

Ceny farbowania włosów
Długość włosów
Dekoloryzacja (1 stage) 220 zł
Rezerwacja
online