Manicure

Ręce, tak jak twarz, są zawsze na widoku, dlatego potrzebują regularnej pielęgnacji, w tym manicure klasycznego. Mimo błędnego przekonania zaliczamy tutaj nie tylko lakier do paznokci, ale także kompleksową pielęgnację dłoni i płytek paznokci. Salon kosmetyczny Pied-de-Poule (Wrocław) oferuje szeroki zakres usług związanych z pielęgnacją paznokci, w tym manicure, pedicure, przedłużanie i poprawianie paznokci oraz stylizację paznokci.

Style klasycznego manicure

Istnieje kilka rodzajów manicure, które różnią się od siebie przeznaczeniem, stosowanymi metodami, rodzajem pokrycia, a także designem.

 • Na początek rozróżnia się konwencjonalny manicure kosmetyczny i medyczny. Głównym celem pierwszego z nich jest uzyskanie nieskazitelnej estetyki dłoni, natomiast drugi ma na celu przede wszystkim rozwiązanie różnych problemów związanych ze skórą i płytką paznokciową.
 • Metody i techniki zabiegów manicure różnią się znacznie między sobą. Klasyczny manicure to zazwyczaj wstępny zabieg polegający na moczeniu paznokci w ciepłej wodzie w celu usunięcia skórek za pomocą ostrych narzędzi (nożyczek i cążków). Jest to klasyczny manicure z przycinaniem, który sprawdza się niezależnie od stanu paznokci, nawet w bardzo złych przypadkach. Bardziej nowoczesną alternatywą jest europejski manicure nieinwazyjny, gdzie nie wycina się skórek, lecz zmiękcza je removerami. Oprócz zabiegów manualnych, manicure można wykonać za pomocą specjalnego preparatu - frezu, jest to tzw. manicure mechaniczny.
 • Manicure w salonie nie musi być zakończony ozdobnym pokryciem paznokci, i na życzenie klientki można zastosować różne mieszanki pielęgnacyjne i regenerujące. Jeśli zdecydujesz się na malowanie paznokci, to specjalista może Ci zaoferować lakier do paznokci, żel lub shellac.

Co do nail art, tzn. sposoby zdobienia paznokci, to istnieje ogromna różnorodność i co roku pojawiają się nowy kierunki i pomysły. Wymienię tylko kilka: Stamping, koronka, księżyc, gradient, akwarele itp.

Manicure francuski

Ulubioną techniką wielu dziewczyn i kobiet jest elegancki manicure francuski, zwany również po prostu Frenchem. Jego cechą charakterystyczną jest dwukolorowe pokrycie z rozpoznawalnym białym brzegiem płytki paznokciowej, który nazywany jest również "linią uśmiechu". Po raz pierwszy ten wzór pojawił się ponad 40 lat temu na pokazie mody w Paryżu i od tamtej pory nie wychodzi z mody. Jedną z zalet francuskiego manicure jest jego uniwersalność, gdyż pasuje do długich i krótkich paznokci o różnych kształtach, zarówno na co dzień, jak i od święta.

Klasyczny manicure francuski polega na zastosowaniu przezroczystych lakierów w naturalnych odcieniach na paznokieć i białych na wolny brzeg. Dziś jednak French ma bardzo dużo wersji. Fanki mody chętnie noszą kolorowy i barwiony French, warianty z dżetami, rysunkami, naklejkami i koronkami na linii uśmiechu. Specjalista dobierze zgodnie z obecnymi trendami, życzeniami klientki, konkretnym kształtem i długością paznokcia.

Manicure mechaniczny

Nasi specjaliści poza technikami manualnymi świetnie obsługują specjalistyczny sprzęt. Przy użyciu specjalistycznej frezarki i dodatkowych nasadek wymiennych:

 • Stary lakier jest usuwany z paznokci.
 • Paznokcie otrzymują pożądany kształt.
 • Boki paznokci są delikatnie regulowane.
 • Skórki są usuwane.
 • Oczyszczamy zatoki paznokci.
 • Regulujemy zrogowaciałą skórę rąk
 • Polerujemy płytki paznokciowe

Następnie przygotowane paznokcie pokrywane są kolorowym lakierem żelowym lub na życzenie trójfazowym żelem regenerującym w celu wzmocnienia paznokci.

Do zalet zabiegu mechanicznego należy zaliczyć wysoki poziom bezpieczeństwa, bezbolesność oraz długotrwały efekt (regularna pielęgnacja skórek spowalnia ich wzrost w porównaniu z manicure ręcznym). Niemniej jednak aby uzyskać dobre efekty trzeba mieć doświadczenie i dysponować wysokiej jakości sprzętem, tzn. takim, jaki mają nasi specjaliści. W niektórych przypadkach wskazane jest zastosowanie zarówno technik mechanicznych, jak i manualnych.

Manicure ślubny

Suknia ślubna, makijaż, fryzura i oczywiście dłonie panny młodej oraz pierścionek zaręczynowy są w centrum uwagi gości, dlatego do stworzenia takiej stylizacji potrzebne jest staranne przygotowanie. Zaleca się rozpoczęcie przygotowań do wielkiego wydarzenia co najmniej dwa miesiące wcześniej, tak aby mieć czas na wykonanie niektórych zabiegów pielęgnacyjnych, i przygotować dłonie wraz z paznokciami. W niektórych przypadkach może być konieczne wydłużenie paznokci i lepiej zrobić to wcześniej, by zdążyć się do nich przyzwyczaić. Sam manicure wykonuje się zazwyczaj w przeddzień uroczystości.

Manicure powinien być dopasowany do koloru, stylu i fasonu sukni oraz dodatków, dlatego każda panna młoda będzie miała swój indywidualny manicure. Klasyczna opcja to uniwersalny francuski manicure w naturalnych jasnych odcieniach ze śnieżnobiałym "uśmiechem", gdyż pasuje praktycznie do każdego stroju. Fankom skomplikowanego designu nasi specjaliści mogą zaproponować manicure w stylu etno wraz z dodatkami, tzn. artystyczne wizerunki, koronki, dżety i cekiny. Ostateczna decyzja należy do uroczej panny młodej.

Sterylizacja narzędzi

Wszyscy specjaliści salonu Pied-de-Poule znają i przestrzegają zasad sterylizacji narzędzi do pracy. Aby zapewnić naszym klientom najwyższy poziom bezpieczeństwa, przestrzegamy ścisłych standardów medycznych dotyczących dezynfekcji i sterylizacji. Narzędzia do manicure są przygotowane w następującej kolejności:

 • Czyszczenie mechaniczne pod bieżącą wodą i roztworem mydła.
 • Czyszczenie za pomocą środków dezynfekujących.
 • Sterylizacja (metoda i sprzęt do sterylizacji dobierane są w zależności od rodzaju i materiału, z którego wykonane są narzędzia).

Przygotowane narzędzia są przechowywane w szczelnych torbach lub w sterylizatorze UV.

Ceny za manicure
Wzmocnienie paznokci 30 zł
Manicure 85 zł

FAQ

Jak często powinnam wykonywać manicure?
Manicure zaleca się wykonywać raz na trzy tygodnie. Wysokiej jakości lakier do paznokci może utrzymywać się nawet dłużej niż trzy tygodnie. Jeśli nie planujesz zmiany odcienia lakieru do paznokci, możesz przełożyć wizytę u technika. Jeśli paznokcie są popękane lub wyszczerbione, oprócz manicure wymagają dodatkowej pielęgnacji. W rozwiązaniu tego problemu mogą pomóc specjalne mieszanki odbudowujące i wzmacniające.
Rodzaje nowoczesnego manicure
Poniższe manicure są najbardziej popularne:
 • Europejska - do zmiękczenia i rozpuszczenia naskórka stosuje się specjalny olejek lub żel.
 • Manicure japoński: skórki są zmiękczane i usuwane przy użyciu specjalnych produktów. Pastę wciera się w płytkę paznokcia, aby ją wygładzić i wzmocnić. Następnie paznokcie są pudrowane i nakładane jest serum utrwalające.
Jaki jest modny manicure?
Modny manicure to manicure ozdobiony brokatem, przy czym można użyć również bardzo małych drobinek. W zależności od przeznaczenia, manicure można uzupełnić brokatem, płatkami Yucca, folią, pudrem akrylowym itp. Wzór może być różny: dziurka wysadzana klejnotami, pasek brokatu wzdłuż paznokcia lub po przekątnej.
Jak wzmocnić paznokcie?
Przejdź na manicure typu sprzętowego. Podczas zabiegu technik traktuje łożysko paznokcia za pomocą obrotowych głowic specjalnego urządzenia, delikatnie odsuwa skórki, nadaje paznokciom odpowiedni kształt i poleruje płytkę paznokcia. Jeśli klientka chce wzmocnić paznokcie, nie pokrywa się ich kolorowym lakierem, lecz trójfazowym żelem odbudowującym.
Rezerwacja
online