Usuwanie żelowego lakieru do paznokci

Żelowy lakier do paznokci stosowany w popularnych technikach manicure jest niestety bardzo trudny do usunięcia. Zwolenniczki tej super trwałej powłoki zastanawiają się, jak usunąć ten materiał, aby nie zniszczyć paznokci.

W sieci można znaleźć wiele poradników, jak wykonać taki zabieg w domu. Oczywiście, nic nie jest niemożliwe i jeśli ćwiczysz, to całkiem realne jest samodzielne usunięcie lakieru żelowego. Niemniej jednak zazwyczaj dla paznokci kończy się to bardzo źle.

W Wrocławiu usunięcie lakieru żelowego w naszym salonie przez specjalistę przy pomocy specjalnego sprzętu jest szybkie i bezpiecznie dla paznokci.

Rodzaje profesjonalnego usuwania lakieru żelowego

Obecnie istnieją dwa sposoby usuwania lakieru żelowego: rozpuszczanie acetonem i mechaniczny sprzętowo (przy pomocy specjalnej frezarki). Każda z metod ma swoje wady i zalety. Przeanalizujemy obie procedury krok po kroku.

O rozpuszczaniu szelaku

Usuwanie lakieru żelowego przy pomocy rozpuszczalnika zawierającego aceton jest znacznie trudniejsze niż usuwanie zwykłego lakieru. Zwykły lakier można usunąć jeszcze dzięki zwykłym wacikom, szelak jednak trzeba zmiękczyć. Na każdym paznokciu umieszcza się wacik nasączony rozpuszczalnikiem, następnie każdy palec owija się folią i pozostawia na 10-15 minut. Niektórzy specjaliści zamiast folii stosują specjalne plastikowe nakładki, które usztywniają waciki i zapobiegają ich zsuwaniu się.

Następnie zmiękczony lakier żelowy jest ostrożnie usuwany przez specjalistę, a paznokcie po szlifowaniu i polerowaniu są traktowane olejem. Rozwiązanie to niemniej jednak ma jednak jedną wadę: z powodu długotrwałego kontaktu wałków paznokcia z acetonem często dochodzi do podrażnienia i zaczerwienienia skóry, można również odczuwać dyskomfort w związku z tym.

Metoda mechaniczna

Przy pomocy tej metody usunąć powłokę z lakieru żelowego może tylko doświadczony specjalista. Na początku sam proces z buczącą frezarką może wywołać lęk i nieprzyjemne skojarzenia z wiertarką dentystyczną. Jednak dobry sprzęt w postaci mocnej frezarki i odkurzacza wbudowanego w blat sprawi, że usunięcie lakieru żelowego ze wszystkich paznokci zajmie do 15 minut.

Metoda mieszana

Z uwagi na fakt, że powyższe metody usuwania lakieru żelowego z paznokci mają dość wymierne wady, to praktycy częściej stosują metodę mieszaną, która składa się z następujących kroków:

 • Odklejenie warstwy wierzchniej dzięki nakładkom frezarki
 • Rozpuszczenie wierzchniej warstwy środkiem zawierającym aceton lub usunięcie jej za pomocą delikatniejszej nasadki (w przypadku nietolerancji acetonu).

Przy takim podejściu ryzyko uszkodzenia płytki paznokcia jest minimalne. Pamiętaj jednak, że dla zdrowia Twoich paznokci nie jest wskazana zbyt częsta wymiana szelaku. Nasi specjaliści zalecają przeprowadzanie takiego zabieg nie częściej niż raz w miesiącu. Wtedy Twoje dłonie zawsze będą wyglądały na zadbane i piękne.

Opinie klientów

 • Uwielbiam Twój salon. Szczególnie podoba mi się mistrz Yana w Shocie. Po jej zastosowaniu moje włosy wyglądają niesamowicie i są bardzo lśniące. Dla mnie jest to najlepszy salon pod każdym względem – zawsze fajna atmosfera i przyjaźni panowie.

 • Uwielbiam usługi stylizacji i makijażu w PDP. Zawsze bardzo fajna atmosfera, czuje się jak w domu. Dostaję też wiele komplementów na temat stylizacji i makijażu podczas różnych wydarzeń. I oczywiście zawsze polecam je moim znajomym.

 • Od ponad roku regularnie chodzę do PIED-DE-POULE na zabiegi pielęgnacyjne włosów BRAE. Dzięki niemu wyrosły mi zdrowe, długie włosy, o których marzyłam od dawna. Częściej niż opieką zajmuję się tylko stylizacją. Podoba mi się to, że mam do dyspozycji różnych specjalistów, ale zawsze otrzymuję tę samą profesjonalną usługę.

 • To są zabiegi, które wykonuję regularnie! Wszyscy mistrzowie zawsze słuchają próśb! Szczególnie upodobałam sobie Maxima w moich włosach, jest po prostu najlepszy! Jestem niezmiernie wdzięczny za jakość wykonanej pracy.

 • Chciałabym podziękować Waszemu salonowi! Uwzględniacie wszystkie moje życzenia dotyczące wyboru koloru włosów. Jestem  bardzo zadowolona z rezultatów!!! Miałam też zabieg na twarz i pedicure i bardzo mi się podobało!

 • Od ponad dwóch lat jestem stałą klientką sieci salonów PIED-DE-POULE. Najczęściej odwiedzam salon w centrum Kijowa , ponieważ jego lokalizacja jest dla mnie dogodna, a ponadto pracuje tam moja ulubiona wizażystka, Ira.

 • Poszłam na zabieg na włosy do Balmain (rozwiązał problem suchości włosów po rozjaśnianiu na blond). Artystka miała na imię Iya. Zrobiła mi wykład na temat pielęgnacji i pomogła wybrać odpowiednie produkty. Bardzo się cieszę, ten rytuał jest moją szansą na odbudowanie długości włosów po blondzie i warkoczach.

 • Salon PIED-DE-POULE to od wielu lat moje ulubione miejsce w Kijowie, którego nigdy nie zmieniam. Zawsze przyjazna atmosfera i wysoki poziom profesjonalizmu, i to jest ważne, jeśli przyjdziesz głodny, salon ma menu z pysznym i zdrowym jedzeniem, które dostarczane jest bardzo szybko!

 • Moja współpraca z salonem PIED-DE-POULE trwa już drugi rok, jestem bardzo zadowolona z jakości zabiegów, całego personelu i komunikacji. Uwielbiam to, że zawsze mogę znaleźć najlepszy czas, a także to, że dzięki salonowi nie omijają mnie żadne nowości z branży kosmetycznej, a zwłaszcza pielęgnacji włosów, bo tak bardzo je kocham!

Czekamy na Ciebie w naszym salonie

Dziękujemy!
Państwa zgłoszenie zostało wysłane, wkrótce skontaktujemy się z Państwem.
More:
Umów się
Inne sposoby zapisu