Makijaż ślubny

W dniu ślubu wszystko powinno być idealne, także wygląd urody panny młodej. Dla wizażystów makijaż ślubny to osobny look, ponieważ łączy w sobie cechy wieczorowe i dzienne. Ma na celu podkreślenie wyglądu zewnętrznego panny młodej, ale tak, aby pozostał jak najbardziej naturalny.

Dobranie odpowiedniego makijażu od razu może być trudne, dlatego styliści praktykują makijaż próbny. Podczas sesji próbnej specjalista i panna młoda decydują o akcentach, omawiają ważne niuanse i podejmują ostateczną decyzję. Zapraszamy do umówienia się na makijaż ślubny i fryzurę w Wrocławiu. Profesjonalni specjaliści naszego salonu pomogą stworzyć harmonijny wizerunek. Oferujemy przystępne ceny za nasze usługi oraz wysoką jakość naszej pracy.

Zasady makijażu ślubnego

Pierwszą rzeczą, o której należy wspomnieć jest to, że makijaż ślubny potrzebuje każda panna młoda. Nawet najmłodsze i najpiękniejsze dziewczynki chcą podkreślić swoją atrakcyjność makijażem. Jeśli tego nie zrobimy, puszysta sukienka i efektowna fryzura będą przyciągać uwagę, a nie panna młoda, przez co kreacja będzie niekompletna.

Oto kolejne trzy wskazówki od doświadczonych stylistów:

  • Nie gonić za modą. Trendy przychodzą i odchodzą, ale Twoje zdjęcia ślubne zostaną z Tobą na całe życie. Nie eksperymentuj zbytnio, aby nie żałować, że wyglądasz zbyt ekstrawagancko.
  • Weź pod uwagę lokalizację. Makijaż może wyglądać zupełnie inaczej w zależności od oświetlenia. Na zewnątrz światło jest miękkie i rozproszone, natomiast w pomieszczeniach jest bardziej żółte i ostre. Spektrum makijażowe musi być dostosowane do tych warunków.
  • Ostrożnie z zabiegami upiększającymi przed ślubem! Najlepiej unikać wizyt w solarium i peelingów chemicznych tuż przed ślubem. Nie testuj swojej skóry, gdy data wielkiego wydarzenia została już zaplanowana.

Kosmetyczki zalecają, aby przed ślubem wykonywać tylko zabiegi pielęgnacyjne. Idealne są maseczki nawilżające, masaże i delikatne oczyszczanie.

Fryzury i makijaż na ślub wybieramy razem. Niezwykle ważne jest, aby się one łączyły i uzupełniały. Ważny jest również fason sukni, jak i ogólna stylistyka uroczystości ślubnej.

Przed pierwszym spotkaniem ze specjalistą znajdź przykłady makijażu, który Ci się podoba. Profesjonalista przestudiuje te przykłady i na ich podstawie stworzy unikalną wersję.

Cechy makijażu ślubnego

Makijaż ślubny powinien sprawić, że wygląd panny młodej będzie bardziej wyrazisty i świetlisty. Wszystkie wady, nawet te najmniejsze, należy ukryć, i jednocześnie podkreślić zalety. Ogólna paleta kolorów powinna być dobrana w zależności od typu urody. Do makijażu oczu zaleca się stosowanie produktów wodoodpornych, gdyż łzy szczęścia nie należą do rzadkości podczas ślubów.

Błysku i shimmeru nie powinno być za dużo. Lampy błyskowe aparatów fotograficznych mogą odbijać się w tych cząsteczkach, tworząc efekt tłustej skóry. Użycie produktów odbijających światło lepiej ograniczyć do określonych obszarów twarzy. Gotowy makijaż zawsze należy zabezpieczyć specjalnym sprayem. Makijaż powinien wyglądać świeżo i naturalnie nawet po wielu godzinach sesji zdjęciowej i tańca.

Trendy w makijażu ślubnym ciągle się zmieniają. W 2021 roku najciekawsze trendy są następujące:

  • Ciemnoczerwona szminka. Bogaty kolor ust nie zepsuje nawet najdelikatniejszej stylizacji. Uzupełnij look srebrnym lub złotym cieniem do powiek, długie włosy zbierz w niedbały kok.
  • Kreski ekspresowe. Stylizacja retro nawiązuje do potrzeby podkreślenia oczu. Dzięki dużym kreskom spojrzenie zyskuje na głębi i zagadkowości.
  • Błyszcząca skóra. Coraz częściej wizażyści mieszają podkład z rozświetlaczami, aby dodać skórze panny młodej naturalnego blasku. Dzięki tej metodzie twarz nabiera zdrowego blasku, wygląda świeżo i młodzieńczo.

Jeśli szukasz miejsca, w którym wykonasz piękny makijaż ślubny w Wrocławiu, to nasz salon jest idealnym wyborem. Skontaktuj się z administratorem w dowolny, dogodny sposób, aby poznać koszt usług i umówić się na konsultację.

Ceny makijaż
Makijaż dzienny 120 zł
Makijaż koktajlowy 150 zł
Makijaż wieczorowy 180 zł
Makijaż okolicznościowy 250 zł
Dodatkowe rzęsy 15 zł
Rezerwacja
online