Podolog

Życie pokazuje, że praktycznie co drugi człowieka ma różnego rodzaju problemy ze stopami. Modzele, nagniotki, grzyby, popękane pięty i wrastające paznokcie to częste i niełatwe do samodzielnego zwalczenia dolegliwości. W wykryciu zmian patologicznych i dobraniu odpowiedniego leczenia może pomóc podolog, czyli specjalista, który jest w stanie zapewnić holistyczną opiekę nad stopami. W celu umówienia się na konsultację z doświadczonym podologiem należy się skontaktować z salonem kosmetycznym PIED-DE-POULE w Wrocławiu, gdzie zadbamy o Twoje stopy.

Pedicure medyczny

Nie każdy wie, że oprócz zwykłego pedicure kosmetycznego, w profesjonalnym salonie można zamówić również pedicure medyczny. Nie jest to przede wszystkim zabieg estetyczny, ale profilaktyczno-leczniczy, w którym oprócz zwykłych narzędzi stosuje się specjalistyczny sprzęt i akcesoria. Takie zabiegi może wykonać tylko lekarz ze specjalnym wykształceniem, która posiada określoną wiedzę i umiejętności z zakresu dermatologii, ortopedii, chirurgii, a nawet endokrynologii. Pedicure medyczny polega na kompleksowej obróbce skóry i paznokci.

Oto plan wizyty:

 1. Badanie i rozmowa z pacjentem.
 2. Ocena problemu i dobór kuracji leczniczej.
 3. Zabieg na stopy (dla każdego indywidualnie).
 4. Dodatkowe porady i zalecenia dotyczące dalszej pielęgnacji.

Zapisz się na podologię

Kiedy konieczna jest konsultacja z podologiem?

Prawie wszystkie choroby i zmiany chorobowe stopy mogą i powinny być leczone przez podologa. Najczęstsze skargi naszych klientów to:

 • Wrastający paznokieć.
 • Deformacja płytki paznokciowej.
 • Popękane pięty.
 • Hiperkeratoza.
 • Modzele, nagniotki.
 • Brodawka.
 • Zmiany grzybicze.
 • Zwiększona potliwość.
 • Stopa cukrzycowa.
 • Ból w stopie.

Nie należy czekać, aż problem się pogłębi. Udowodniono, że okresowe wizyty u podologa są korzystne nawet bez widocznych i odczuwalnych zmian, bo często specjalista jest w stanie wykryć nieprawidłowości na wczesnym etapie, zanim pojawią się wyraźne objawy. Ponadto, jeśli doskwiera Ci nieprzyjemne swędzenie, dyskomfort w stopach, jeśli zauważysz deformację stóp lub zmiany w kolorze i strukturze paznokcia, to umów się na wizytę. W razie potrzeby podolog może skierować Cię do innego lekarza o wąskiej specjalizacji, jeśli konieczne będą dalsze badania.

Usuwanie brodawek

Brodawki należą do zakaźnych zmian o charakterze niezłośliwym. To bardzo częsty problem, ponieważ infekcje mogą być łatwo przenoszone przez pęknięcia w skórze. Brodawki trzeba odpowiednio wcześnie kontrolować i usuwać, ponieważ stopniowo powiększają się i rozprzestrzeniają. Podobnie jak w przypadku innych zmian chorobowych, należy unikać samodzielnego leczenia, lepiej zaufać profesjonaliście. Podolog w Pied-de-Poule znajdzie najlepszy sposób na usunięcie brodawek i przeprowadzi niezbędne zabiegi dla brodawek każdej wielkości, w tym brodawek płaskich, brodawek na stopach i brodawek wokół paznokci. Niektóre brodawki znikają po jednym zabiegu, inne mogą wymagać kilku sesji. W celu zapewnienia maksymalnego efektu i 100% bezpieczeństwa stosujemy tylko sprawdzone techniki i jednorazowe lub sterylizowane narzędzia.

Zapisz się na usuwanie brodawek

Leczenie popękanych pięt

Problem zaczyna się od małych nacięć, które stopniowo się pogłębiają. Jeśli nie zwrócisz na to szybko uwagi, to Twoje stopy będą wyglądać nieatrakcyjnie, i co gorsza, powiększające się ranki zaczną sprawiać ból. Zamiast próbować radzić sobie z pęknięciami samodzielnie, poszukaj pomocy u doświadczonego podologa. Specjalista zidentyfikuje przyczynę problemu i wybierze najlepszy dla Ciebie program leczenia. Ten ostatni obejmuje zwykle higieniczny pedicure medyczny, podczas którego skórę się zmiękcza i poleruje. Pęknięcia mogą być wynikiem niewłaściwej pielęgnacji, hipowitaminozy lub chorób grzybiczych, i we wszystkich tych przypadkach przygotowywany jest indywidualny program terapii.

Zapisz się na leczenie pięt

Ceny podologii
Konsultacja podologiczna 80 zł
Higieniczny manicure wykonywany przez podologa 100 zł
Higieniczny manicure wykonywany przez podologa 120 zł
Higieniczny pedicure wykonywany przez podologa 150 zł
Higieniczny pedicure wykonywany przez podologa 170 zł
Pedicure stopy cukrzycowej bez malowania 230 zł
Opatrunek 40 zł
Usuwanie brodawek 100 zł
Czyszczenie brodawek 60 zł
Tamponada 30 zł
Usunięcie wodniaka jądra z opatrunkiem 80 zł
Leczenie hiperkeratotycznych / nadpotliwych stóp 100 zł
Rezerwacja
online