Przedłużanie rzęs

Przedłużane rzęsy to nie tylko piękno, ale także wygoda. Procedura ta cieszy się szczególną popularnością latem, w sezonie wakacji, podczas studniówek i ślubów.

Jednak i w innych porach roku nie brakuje chętnych do podkreślenia swoich oczu, zawsze chcących wyglądać jak najbardziej naturalnie i oszczędzających czas na makijażu.

Rodzaje rzęs

Różne kształty rzęs są określane przez rodzaj ich zakrzywienia, które są oznaczane literami łacińskimi:

 • J — ledwo zauważalne, praktycznie proste zakrzywienie, tworzące najbardziej naturalny efekt własnych rzęs.
 • B — lekkie, naturalne zakrzywienie, tworzące efekt większego otwarcia oczu.
 • C i CC — średnie zakrzywienie, jedno z najpopularniejszych, dające efekt wyrazistych, szeroko otwartych oczu.
 • D — wyraźne zakrzywienie.
 • L i L+ — głębokie zakrzywienie, tworzące jasny efekt. Doskonale pasują do kobiet, których własne rzęsy rosną w dół, oczy są głęboko osadzone, a powieki górne są opadające.
 • U — bardzo zakrzywione rzęsy, tworzące lalkowy wygląd.

Klientki mogą wybierać długość rzęs od 6 do 21 mm i grubość od 0,07 do 0,3 mm. Materiały do produkcji: "jedwab" (najcieńsze), "norka" (gęstsze) i "soból" (najgrubszą). Te nazwy są warunkowe, aby mistrzowie mogli je rozróżnić. W rzeczywistości wszystkie materiały są syntetycznego pochodzenia.

Standardowe rzęsy występują w kolorze czarnym i brązowym. Jednak dla osiągnięcia efektu glamour można wybrać dowolny jaskrawy kolor: niebieski, szmaragdowy, fioletowy, różne odcienie czerwieni i różu, srebrny, żółty, pomarańczowy itp., a także dwukolorową wersję — czarne na długości z kolorowymi końcówkami.

Profesjonalny mistrz rzęs zawsze doradzi klientce, jaki zakres, długość i grubość będzie dla niej optymalna, aby podkreślić naturalne piękno i nadać spojrzeniu większej wyrazistości.

Zapisz się na przedłużanie rzęs

Objętość przedłużonych rzęs

W salonie urody PIED-DE-POULE w Wrocławiu specjaliści oferują kilka sposobów przedłużania rzęs, które pozwalają uzyskać różne objętości:

 1. Brak pełnej objętości. W tym przypadku mistrz wykonuje przedłużanie tylko zewnętrznych rzęs. Istnieje również możliwość dodania włosków co 1-2 rzęsy.
 2. Klasyczna metoda. Zakłada przytwierdzenie jednej sztucznej rzęsy do jednej naturalnej. W rezultacie uzyskuje się jak najbardziej naturalny wygląd bez użycia tuszu.
 3. Technika 2D. Przytwierdzenie dwóch sztucznych rzęs do każdej naturalnej. Ta metoda charakteryzuje się takim samym naturalnym wyglądem przedłużonych rzęs jak klasyczna, ale z większą gęstością.
 4. Technika 3D. Przytwierdzenie trzech sztucznych rzęs do każdej własnej. Ta opcja nadaje się dla dziewcząt, które chcą skupić uwagę na kształcie oczu.
 5. Metoda 4D. W tym przypadku mistrz do każdej naturalnej rzęsy klientki przykleja cztery cienkie sztuczne rzęsy. Prawidłowy wybór zakrzywienia i długości pozwala osiągnąć oszałamiający efekt objętościowy.
 6. "Hollywood" (megaobjętość). Relatywnie nowa metoda przedłużania, nazywana również "welurową". Zakłada przyklejanie 5-10 cienkich (o grubości do 0,07 mm) sztucznych włosków.

Efekty przedłużonych rzęs

Klasyczne przedłużanie umożliwia uzyskanie wizualnego efektu delikatnie podkreślonych rzęs. Ten sposób wybierają dziewczęta, które preferują naturalne odcienie i jak najbardziej naturalne makijaże, jeśli chcą jedynie podkreślić swoje naturalne piękno i dodać niewielki akcent.

Przedłużanie 2D również zachowuje naturalność spojrzenia. Jednak w przeciwieństwie do klasyki, w tym przypadku okolica oczu i brwi staje się bardziej wyrazista, a rzęsy wyglądają jak pomalowane tuszem. Takie rzęsy nadają się zarówno do codziennego makijażu, jak i do biznesowego i okolicznościowego.

Przedłużanie 3D wielu mistrzów uważa za "złoty środek". Ta metoda pozwala uzyskać gęste i puszyste rzęsy. Doskonale nadaje się na wieczorne i okolicznościowe imprezy, sesje zdjęciowe i śluby.

Przedłużanie "Hollywood" rekomendowane jest dziewczętom, które chcą skupić uwagę na oczach, uzyskać maksymalną wyrazistość spojrzenia.

Korekta rzęs

Przedłużone rzęsy wypadają razem z naturalnymi, co jest naturalne. Czas ten zależy od indywidualnych cech każdego organizmu i wpływu różnych negatywnych czynników zewnętrznych. Średnio sztuczne rzęsy utrzymują się przez 6 tygodni, jednak korekta może być konieczna po 3-4 tygodniach od wykonania procedury. Szybkość wzrostu rzęs znacznie się różni, dlatego po tym okresie rzędy u każdej dziewczyny mogą wyglądać inaczej. Na przykład u jednej zostanie ponad 50% sztucznych rzęs, a u innej tylko 25%.

W pierwszym przypadku konieczna jest korekta. Polega ona na przyklejeniu nowych rzęs do naturalnych, aby wypełnić puste miejsca w rzędzie rzęs, przywrócić długość i objętość.

Jeśli jednak wypadanie rzęs jest znaczne, przeprowadzenie korekcyjnej procedury nie ma sensu. W takim przypadku zaleca się całkowite usunięcie pozostałych włosków i ponowne przedłużanie.

W salonie urody PIED-DE-POULE w Wrocławiu pracują doświadczeni profesjonaliści przedłużania rzęs. Biorą pod uwagę indywidualne cechy wyglądu, zawsze uwzględniają życzenia klientki i udzielają kompetentnych porad. Spełnimy Twoje marzenie o idealnych i urokliwych rzęsach, uwodzącym i zmysłowym spojrzeniu.

Zapisz się na przedłużanie rzęs

Rezerwacja
online