Oczyszczanie twarzy
Jednym z głównych warunków zachowania zdrowia i młodości skóry jest jej oczyszczenie. Niestety nawet codzienna i uważna pielęgnacja skóry twarzy przy pomocy specjalnych środków nie zapewnia pożądanego poziomu oczyszczenia.
Na skórze stopniowo gromadzą się martwe komórki nabłonka, pory zatykają się sebum, przez co pojawiają się pryszcze, a twarz nabiera ziemistego koloru. Aby tego uniknąć, dermatolodzy zalecają okresowe profesjonalne czyszczenie, w tym atraumatyczne oczyszczanie twarzy. Taka usługa jest dostępna w salonie kosmetycznym PIED-DE-POULE w Wrocławiu: nasi doświadczeni kosmetolodzy są gotowi zaproponować najpopularniejsze i najskuteczniejsze metody, w tym wspomniane atraumatyczne oczyszczanie.
Rodzaje oczyszczanie twarzy z wągrów u kosmetyczki
Każdy ma skórę w innym stanie, dlatego do każdego klienta dobieramy inne metody i programy. Oczyszczanie twarzy w salonie to kompleksowa pielęgnacja, która oprócz oczyszczenia bezpośredniego może obejmować maseczki, masaże, zabiegi nawilżające i regeneracyjne. W związku z tym czas trwania i koszt oczyszczania twarzy będą się różnić.
Specjaliści rozróżniają:
- ręczne oczyszczanie twarzy, przy pomocy specjalistycznego sprzętu, mieszane;
- oczyszczanie chemiczne;
- metody oczyszczania powierzchniowego i głębokiego.
Ręczne oczyszczanie, czyli mechaniczne, to manualne oczyszczanie twarzy polegające na usuwaniu zanieczyszczeń z powierzchni skóry ręcznie, przy pomocy specjalnych narzędzi. To długi (do dwóch godzin) zabieg, który pozwala na skuteczne usunięcie zaskórników, wągrów i skórnych zmian tłuszczowych. Wadą tej techniki jest zwiększona podatność na urazy, gdyż pełna regeneracja może potrwać do trzech dni.
Metody mechaniczne są przeprowadzane przy zastosowaniu specjalnych urządzeń. Należą do nich czyszczenie ultradźwiękowe, próżniowe, galwaniczne, laserowe, a także brossage, itp. Istnieją metody mechaniczne powierzchniowe i głębokie, cechuje je delikatny wpływ na skórę i niewielka podatność na urazy. Z reguły takie zabiegu polegają na 10–15 minutowej sesji, i procedury są przeprowadzane w formie kuracji z kilku manipulacji. Każda metoda mechaniczna ma swoje przeciwwskazania, na przykład oczyszczania próżniowego nie można przeprowadzać przy nabrzmiałych wągrach i rozszerzonych naczyniach krwionośnych.
Czyszczenie mieszane jest zalecane, gdy do uzyskania pożądanego efektu konieczne jest zastosowanie kilku metod oczyszczania. Na przykład techniki ręczne są stosowane w obszarach problematycznych, a w pozostałych przypadkach jest stosowane obróbka ultradźwiękowa powierzchni.
Do czyszczenia chemicznego stosuje się specjalne środki na bazie kwasów (owocowy, salicylowy, glikolowy). Kwasy rozpuszczają złogi tłuszczu na skórze i górną zrogowaciałą warstwę skóry.
Profesjonalne oczyszczanie skóry pomaga poprawić metabolizm i stymuluje aktywną regenerację komórek.
Kto potrzebuje regularnego oczyszczania twarzy?
Nasza skóra jest stale narażona na negatywne wpływy zewnętrzne i nie zawsze można jej pomóc w domu. Konwencjonalne produkty higieniczne nie są w stanie zapewnić pełnego i głębokiego czyszczenia, dlatego można stwierdzić, że okresowe profesjonalne oczyszczanie twarzy jest potrzebne każdej osobie, która dba o swój wygląd. Dermatolodzy zalecają zwracanie uwagi na tę procedurę już w wieku nastoletnim, ponieważ w tym okresie gruczoły łojowe działają najaktywniej.
W niektórych przypadkach profesjonalne oczyszczanie skóry to nie tylko zalecenie, ale konieczność. Eksperci w dziedzinie dermatologii i kosmetologii wymieniają wśród bezpośrednich wskazań do regularnego wykonywania tego zabiegu:
- podwyższone wydzielanie łoju, łojotokowe zapalenie skóry;
- osutka trądzikowata;
- rozszerzone pory i czarne plamy (zaskórniki);
- spadek tonusu skóry;
- nierówny kolor twarzy;
- przedwczesne starzenie się i więdnięcie skóry.
Częstotliwość czyszczenia, a także wybór optymalnej metody (dla kogo) ustalana jest indywidualnie i na podstawie profesjonalnej oceny aktualnego stanu skóry. W przypadku skóry problematycznej wybierany jest indywidualny kurs leczenia, który z reguły obejmuje wizytę u kosmetologa raz na 4-5 tygodni. Jeśli zabieg w salonie jest wykonywany w celach profilaktycznych, to przy ustalaniu optymalnej częstotliwość uwzględnia się rodzaj skóry:
- Właścicielom normalnej, zdrowej skóry może wystarczyć jedna lub dwie wizyty w roku.
- W przypadku skóry mieszanej odstęp między czyszczeniami wynosi 2-3 miesiące.
- Skóra tłusta wymaga częstszych zabiegów – (zamiast myślnika kropki) zwykle zalecane są comiesięczne manipulacje.
W każdym przypadku stosowana jest starannie dobrana technika. Na przykład właściciele skóry suchej i wrażliwej odniosą korzyści z delikatnego czyszczenia ultradźwiękowego, które nie tylko pomaga usunąć martwą warstwę rogową naskórka, ale także aktywuje procesy metaboliczne w komórkach.
Przeciwwskazania do oczyszczania twarzy
Oczyszczanie twarzy może i powinno być wykonywane w każdym wieku. Istnieją jednak pewne ograniczenia związane ze stanem zdrowia.
Tymczasowe przeciwwskazania obejmują okres dojrzewania, menstruacji i ciąży, i wtedy wymagana jest szczególna ostrożność, a z niektórych metod trzeba będzie całkowicie zrezygnować. Choroby skóry, takie jak egzema, łuszczyca, ostre zapalenie skóry, ropnie skóry, kuperoza i opryszczka również stanowią tabu. Oczyszczania skóry nie wykonuje się u osób z ostrym zespołem oddechowym, chorobami krwi, obowiązują również ograniczenia w przypadku astmy oskrzelowej, cukrzycy, epilepsji i poważnych problemów z nadciśnieniem. Przed wykonaniem zabiegu specjalista musi ustalić stan zdrowia i poinformować klienta o wszystkich szczegółach techniki.
Sterylizacja instrumentów
Z uwagi na fakt, że zabiegi kosmetyczne wiążą się z bezpośrednim kontaktem ze skórą, a czasem z naruszeniem jej integralności, to dużą wagę przywiązuje się do obróbki narzędzi w naszym salonie. Tam, gdzie to możliwe, używamy jednorazowych narzędzi i akcesoriów. Wszystkie urządzenia metalowe podlegają:
- dezynfekcji przy pomocy specjalistycznego roztworu;
- gruntownemu czyszczeniu mechanicznemu;
- sterylizacji termicznej.
Wyczyszczone narzędzia i akcesoria są przechowywane w specjalnych hermetycznych torebkach.
Opinie klientów
-
Uwielbiam Twój salon. Szczególnie podoba mi się mistrz Yana w Shocie. Po jej zastosowaniu moje włosy wyglądają niesamowicie i są bardzo lśniące. Dla mnie jest to najlepszy salon pod każdym względem – zawsze fajna atmosfera i przyjaźni panowie.
-
Uwielbiam usługi stylizacji i makijażu w PDP. Zawsze bardzo fajna atmosfera, czuje się jak w domu. Dostaję też wiele komplementów na temat stylizacji i makijażu podczas różnych wydarzeń. I oczywiście zawsze polecam je moim znajomym.
-
Od ponad roku regularnie chodzę do PIED-DE-POULE na zabiegi pielęgnacyjne włosów BRAE. Dzięki niemu wyrosły mi zdrowe, długie włosy, o których marzyłam od dawna. Częściej niż opieką zajmuję się tylko stylizacją. Podoba mi się to, że mam do dyspozycji różnych specjalistów, ale zawsze otrzymuję tę samą profesjonalną usługę.
-
To są zabiegi, które wykonuję regularnie! Wszyscy mistrzowie zawsze słuchają próśb! Szczególnie upodobałam sobie Maxima w moich włosach, jest po prostu najlepszy! Jestem niezmiernie wdzięczny za jakość wykonanej pracy.
-
Chciałabym podziękować Waszemu salonowi! Uwzględniacie wszystkie moje życzenia dotyczące wyboru koloru włosów. Jestem bardzo zadowolona z rezultatów!!! Miałam też zabieg na twarz i pedicure i bardzo mi się podobało!
-
Od ponad dwóch lat jestem stałą klientką sieci salonów PIED-DE-POULE. Najczęściej odwiedzam salon w centrum Kijowa , ponieważ jego lokalizacja jest dla mnie dogodna, a ponadto pracuje tam moja ulubiona wizażystka, Ira.
-
Poszłam na zabieg na włosy do Balmain (rozwiązał problem suchości włosów po rozjaśnianiu na blond). Artystka miała na imię Iya. Zrobiła mi wykład na temat pielęgnacji i pomogła wybrać odpowiednie produkty. Bardzo się cieszę, ten rytuał jest moją szansą na odbudowanie długości włosów po blondzie i warkoczach.
-
Salon PIED-DE-POULE to od wielu lat moje ulubione miejsce w Kijowie, którego nigdy nie zmieniam. Zawsze przyjazna atmosfera i wysoki poziom profesjonalizmu, i to jest ważne, jeśli przyjdziesz głodny, salon ma menu z pysznym i zdrowym jedzeniem, które dostarczane jest bardzo szybko!
-
Moja współpraca z salonem PIED-DE-POULE trwa już drugi rok, jestem bardzo zadowolona z jakości zabiegów, całego personelu i komunikacji. Uwielbiam to, że zawsze mogę znaleźć najlepszy czas, a także to, że dzięki salonowi nie omijają mnie żadne nowości z branży kosmetycznej, a zwłaszcza pielęgnacji włosów, bo tak bardzo je kocham!
Czekamy na Ciebie w naszym salonie
FAQ
-
Czarne plamy (zaskórniki) usuwa się za pomocą różnych rodzajów oczyszczania twarzy. W przypadku metody ręcznej kosmetyczka usuwa je ręcznie lub za pomocą łyżki Uno. Sesja trwa do 2 godzin. Podczas peelingu chemicznego na skórę nakłada się specjalny preparat i pozostawia na pewien czas. Składnikiem aktywnym w kompozycji są słabe kwasy owocowe lub inne kwasy. Rozpuszczają zaskórniki i zwężają pory. Zabieg trwa 10-15 minut.
-
Kosmetyczka dobiera optymalną metodę dla każdego klienta indywidualnie, na podstawie profesjonalnej oceny aktualnego stanu skóry. Pod uwagę brane są wszelkie schorzenia skóry, których nie należy leczyć zalecanymi metodami. Na przykład w przypadku rozszerzonych naczyń nie jest możliwe wykonanie próżniowego oczyszczania twarzy. Czasami możliwe jest osiągnięcie pożądanego efektu, jeśli zastosuje się więcej niż jedną metodę.
-
Jeśli oczyszczanie w salonie wykonuje się w celach profilaktycznych, częstotliwość zabiegów zależy od rodzaju skóry:
- normalne i suche - 1-2 razy w roku;
- kombinacja - co 2-3 miesiące;
- Tłuste - raz w miesiącu.
W przypadku skóry z problemami kosmetyczka dobiera terapię na podstawie profesjonalnej oceny aktualnego stanu skóry. Oczyszczanie twarzy przeprowadza się co 4-5 tygodni.
-
Niski stopień urazowości jest charakterystyczny dla wszystkich metod oczyszczania sprzętu. Oczyszczanie wykonuje się za pomocą specjalnych urządzeń, które mają delikatny wpływ na skórę. Specyfika zabiegu polega na tym, że efekt jest widoczny natychmiast, sesje są krótkie (10-15 minut) i przeprowadza się je w seriach. Zabiegi na twarz obejmują zabiegi ultradźwiękowe, próżniowe, galwaniczne, laserowe i brossage.