Масaż twarzy
Масaż twarzy – nieodłączna część dbania o siebie. Delikatne manualne działanie na skórę twarzy przyczynia się do zachowania młodości skóry poprzez zwiększenie przepływu krwi. Klienci salonów PIED-DE-POULE w Wrocławiu, którzy skorzystali z tej usługi, doświadczają świeżego kolorytu skóry, redukcji opuchlizny oraz drobnych zmarszczek.
Rodzaje i techniki masażu twarzy
W nowoczesnej kosmetologii wyróżnia się trzy podstawowe techniki masażu twarzy:
- klasyczna, z głaskaniem i rozcieraniem;
- plastyczna, wykonywana za pomocą silnych ucisków;
- szczypkowa (masaż Jacques'a) – stosowana głównie jako masaż leczniczy.
Ich techniki i kombinacje są używane w różnych rodzajach masażu: klasycznym, manualnym, miofascialnym, limfatycznym, itp. Wybór typu masażu zależy od problemów, jakie chce rozwiązać klient.
Pod względem oddziaływania, masaże twarzy można podzielić na następujące typy:
- miofascialny – skupia się na rozluźnieniu mięśni twarzy, usuwaniu blokad, odbudowie tkanki łącznej;
- limfatyczny – przyspiesza usuwanie toksyn, redukuje opuchliznę, zapobiega obwisłości, przywraca zdrowy kolor skórze;
- odmładzający – walka z drobnymi zmarszczkami, napinanie owalu twarzy, stymulacja produkcji kolagenu;
- wzmacniający – tonizuje skórę, zwiększa jej jędrność.
Techniki manualne można łączyć z technikami aparaturowymi, takimi jak miostymulacja i mikroprądy.
Klasyczny masaż twarzy
Taki masaż wykonuje się z użyciem specjalnych kremów lub olejków do masażu. Będzie szczególnie korzystny:
- gdy skóra zaczyna starzeć się;
- mięśnie twarzy tracą napięcie;
- skóra jest odwodniona i ma niezdrowy koloryt.
Dodatkowo, klasyczny masaż to skuteczny sposób na drobne zmarszczki i skuteczna profilaktyka starzenia.
Masaż plastyczny
Masaż plastyczny jest zalecany w następujących przypadkach:
- cienka, obwisła skóra bez napięcia;
- obwisła skóra po gwałtownej utracie wagi;
- opuchlizna, mimiczne zmarszczki.
Intensywne naciski sprzyjają usuwaniu nadmiaru wilgoci, stymulują krążenie krwi i limfy, "nasycają" cienką i niezdrową skórę, poprawiając jej jędrność. Efekt prawidłowo przeprowadzonego masażu plastycznego można porównać z procedurami iniekcyjnymi.
Masaż szczypkowy według Jacques'a
Głębokie szczypki i drgania są zalecane:
- przy zastoju po trądziku;
- przy naciekach, zaskórnikach, bliznach;
- jeśli klient ma gruby naskórek.
Masaż Jacques'a jest również wykonywany po oczyszczeniu, zarówno manualnym, jak i ultradźwiękowym. Masaż szczypkowy poprawia krążenie krwi, pomaga w zwiększeniu jędrności skóry twarzy i stymuluje produkcję kolagenu.
Efekty masażu twarzy
Masaż twarzy, podobnie jak masaż dowolnej innej części ciała, ma bardzo korzystny wpływ na jej stan. Jednak warto zrozumieć, że skuteczność procedur zależy od wieku. W wieku 25–30 lat rezultaty kuracji objawią się naturalnym, zdrowym kolorytem twarzy, zwiększeniem jędrności naskórka. W wieku 45–50 lat zmiany w stanie skóry po masażu będą bardziej widoczne. W każdym przypadku będą one dla Ciebie satysfakcjonujące:
- wzrasta krążenie krwi i limfy – toksyny i produkty rozpadu są usuwane szybciej, a tkanki twarzy są zasilane substancjami odżywczymi;
- zaczyna się intensywniejsza produkcja kolagenu;
- zanikają opuchlizny i zastoje, owal twarzy staje się bardziej zarysowany, skóra jest napięta;
- zwiększa się jędrność skóry, drobne zmarszczki są wygładzane i wypełniane;
- normalizuje się wydzielanie sebum – regulowany jest pH powierzchni naskórka.
Efektem wszystkich manipulacji masażowych jest zdrowa i jędrna skóra, co pozwala jej właścicielce wyglądać młodo niezależnie od wieku w dowodzie osobistym. Jeśli ta procedura jest wykonywana regularnie przez doświadczonego i wykwalifikowanego specjalistę, efekty nie pozostaną długo w oczekiwaniu.
Wskaźniki i przeciwwskazania do masażu twarzy
Chociaż każdy rodzaj masażu twarzy ma swoje wskazania i przeciwwskazania, można je ogólnie podsumować w poniższym zestawieniu.
Typowymi przeciwwskazaniami do masażu twarzy w każdej formie są:
- Zakaźne choroby; gorączka;
- Rany, zadrapania, oparzenia na skórze;
- Dermatologiczne schorzenia;
- Herpes;
- Duża liczba pieprzyków na twarzy - w takim przypadku zaleca się skonsultowanie się z dermatologiem przed zabiegiem;
- Choroby nowotworowe;
- Choroby krwi.
Niektóre kosmetyczne procedury, takie jak mikrodermabrazja przeprowadzana mniej niż dwa tygodnie przed masażem, są niezgodne z masażem twarzy.
Problemy, zwłaszcza po masażu Jacka, mogą wystąpić u klientów z cienką i wrażliwą skórą oraz kruchymi naczynkami krwionośnymi. Profesjonalny kosmetolog zawsze uwzględni ten fakt i będzie bardzo uważny, poświęcając odpowiednią uwagę.
Zauważ, że ciąża i okres laktacji nie są przeciwwskazaniami do masażu twarzy. Jednak jeśli kobieta jest chora, zaleca się przełożenie procedury.
Jeśli chodzi o ogólne wskazania do masażu twarzy, warto o nim pomyśleć dla wszystkich, którzy chcą:
- Poprawić elastyczność skóry;
- Ulepszyć fakturę, wyrównać koloryt, pozbyć się śladów zmęczenia;
- Zlikwidować opuchliznę, ślady trądziku, pryszczy;
- Podnieść owal twarzy;
- Pozbyć się "drugiego" podbródka.
Dodatkowo masaż twarzy znacząco poprawia nastrój i samopoczucie oraz pomaga w redukcji stresu.
Ile sesji masażu jest potrzebnych?
Liczba sesji masażu zależy od wieku i głębokości istniejących problemów.
Kobiety do 40 roku życia, które nie mają specjalnych problemów z cerą, zaleca się przeprowadzanie 5-7 zabiegów rocznie. Zazwyczaj masaż twarzy wykonuje się w odstępach 2-3 dni. Osobom, które przekroczyły czterdziestkę, zaleca się zwiększenie liczby masażów do 10-15 rocznie. Dokładny program może opracować tylko kosmetolog po zapoznaniu się z klientką.
Czas trwania sesji zależy od rodzaju masażu. Najkrótszy jest masaż szczypkowy. Jego średni czas trwania wynosi 20 minut, ale masażysta kieruje się stanem skóry i jej wrażliwością. Gdy skóra zaczyna się zaczerwieniać, masaż jest przerywany. Inne sesje mogą trwać od 40 minut do godziny.
Przed każdą sesją kosmetolog dokładnie usuwa makijaż, oczyszcza twarz, a na zakończenie wykonuje delikatne ruchy po linii masującej.
Dla utrzymania efektu między seriami procedur wystarczy przejść jedną sesję raz na 1-2 miesiące. Masaż twarzy można łączyć z oczyszczaniem.
W salonach urody PIED-DE-POULE czekają na Państwa wysoko wykwalifikowani specjaliści oraz profesjonalna obsługa. Powierz swoje piękno i młodość nam - nie pożałujesz!
Opinie klientów
-
Uwielbiam Twój salon. Szczególnie podoba mi się mistrz Yana w Shocie. Po jej zastosowaniu moje włosy wyglądają niesamowicie i są bardzo lśniące. Dla mnie jest to najlepszy salon pod każdym względem – zawsze fajna atmosfera i przyjaźni panowie.
-
Uwielbiam usługi stylizacji i makijażu w PDP. Zawsze bardzo fajna atmosfera, czuje się jak w domu. Dostaję też wiele komplementów na temat stylizacji i makijażu podczas różnych wydarzeń. I oczywiście zawsze polecam je moim znajomym.
-
Od ponad roku regularnie chodzę do PIED-DE-POULE na zabiegi pielęgnacyjne włosów BRAE. Dzięki niemu wyrosły mi zdrowe, długie włosy, o których marzyłam od dawna. Częściej niż opieką zajmuję się tylko stylizacją. Podoba mi się to, że mam do dyspozycji różnych specjalistów, ale zawsze otrzymuję tę samą profesjonalną usługę.
-
To są zabiegi, które wykonuję regularnie! Wszyscy mistrzowie zawsze słuchają próśb! Szczególnie upodobałam sobie Maxima w moich włosach, jest po prostu najlepszy! Jestem niezmiernie wdzięczny za jakość wykonanej pracy.
-
Chciałabym podziękować Waszemu salonowi! Uwzględniacie wszystkie moje życzenia dotyczące wyboru koloru włosów. Jestem bardzo zadowolona z rezultatów!!! Miałam też zabieg na twarz i pedicure i bardzo mi się podobało!
-
Od ponad dwóch lat jestem stałą klientką sieci salonów PIED-DE-POULE. Najczęściej odwiedzam salon w centrum Kijowa , ponieważ jego lokalizacja jest dla mnie dogodna, a ponadto pracuje tam moja ulubiona wizażystka, Ira.
-
Poszłam na zabieg na włosy do Balmain (rozwiązał problem suchości włosów po rozjaśnianiu na blond). Artystka miała na imię Iya. Zrobiła mi wykład na temat pielęgnacji i pomogła wybrać odpowiednie produkty. Bardzo się cieszę, ten rytuał jest moją szansą na odbudowanie długości włosów po blondzie i warkoczach.
-
Salon PIED-DE-POULE to od wielu lat moje ulubione miejsce w Kijowie, którego nigdy nie zmieniam. Zawsze przyjazna atmosfera i wysoki poziom profesjonalizmu, i to jest ważne, jeśli przyjdziesz głodny, salon ma menu z pysznym i zdrowym jedzeniem, które dostarczane jest bardzo szybko!
-
Moja współpraca z salonem PIED-DE-POULE trwa już drugi rok, jestem bardzo zadowolona z jakości zabiegów, całego personelu i komunikacji. Uwielbiam to, że zawsze mogę znaleźć najlepszy czas, a także to, że dzięki salonowi nie omijają mnie żadne nowości z branży kosmetycznej, a zwłaszcza pielęgnacji włosów, bo tak bardzo je kocham!