Masaż próżniowy twarzy

Wśród procedur odmładzających twarz cieszy się dużą popularnością masaż próżniowy. Metoda ta, wykorzystująca ssące bańki, jest dość prosta, ale efekty są widoczne już po kilku zabiegach: owal twarzy staje się zauważalnie zarysowany, zmarszczki się wygładzają, a cienie pod oczami znikają. Przeanalizujmy dokładniej sekwencję przeprowadzania zabiegu, jego rodzaje, wskazania i przeciwwskazania.

Uwaga! Masaż próżniowy twarzy należy przeprowadzać nie częściej niż raz w tygodniu! Wykonywanie procedury z krótszym odstępem czasu może spowodować mikrourazy skóry.

Rodzaje masaży próżniowych twarzy

Rozróżniamy kilka rodzajów masaży próżniowych twarzy:

 • Nieruchome bańki, które są umieszczane na określonych obszarach skóry (zazwyczaj problematycznych) i pozostawiane na 10–15 minut.
 • Przesuwanie bańkami po skórze nawilżonej olejem, zgodnie z kierunkiem przepływu limfy.
 • Aparatowy. Masaż jest wykonywany za pomocą specjalnego urządzenia wyposażonego w plastikowe kubeczki z wbudowanymi rolkami. Działanie próżni jest wzmocnione masażem rolkowym. Szczególnie skuteczny jest taki masaż próżniowy do nosogubnych zmarszczek.
 • Procedura próżniowo-laserowa. To stosunkowo nowa metoda: bańka umieszczona na obszarze skóry jest napromieniowywana laserem, co w połączeniu z ciśnieniem próżniowym tworzy dodatkowy efekt przeciwzapalny.

Który konkretny masaż próżniowy jest dla Ciebie odpowiedni, zadecyduje lekarz kosmetolog w salonie urody. Przed zabiegiem przeprowadzana jest dokładna diagnostyka, zapewniająca maksymalny efekt i bezpieczeństwo.

Banki do masażu próżniowego

Obecnie do przeprowadzania tego zabiegu w salonach urody stosuje się kilka rodzajów medycznych baniek:

 • Silikonowe. Miękki materiał, łatwo ślizga się po skórze, co wyklucza uszkodzenia skóry.
 • Plastikowe. Prawdopodobnie najwygodniejsze w użyciu - utrzymują formę, łatwo się nagrzewają. Gumowa pompka na górze kopuły służy do odpompowywania powietrza. Po kilku naciśnięciach na pompkę można rozpocząć masaż próżniowy twarzy.
 • Szklane. Do ich użycia w praktyce kosmetologii decydują się tylko doświadczeni mistrzowie, ponieważ szkło jest ciężkie i istnieje ryzyko uszkodzenia delikatnej skóry.

Sekwencja wykonywania masażu bańkami

W naszym salonie w Wrocławiu będziesz mógł poddać się zabiegowi masażu próżniowego twarzy. Najlepiej wykonywać go przed weekendem, ponieważ po bańkach skóra staje się zaczerwieniona, może pojawić się lekki obrzęk.

Przed rozpoczęciem procedury twarz i dekolt są oczyszczane mleczkiem kosmetycznym. Następnie wszystko jest wykonywane w następującej kolejności:

 1. Rozgrzewanie twarzy w celu otwarcia porów.
 2. Nałożenie na skórę olejku kosmetycznego.
 3. Bezpośredni masaż próżniowy: mistrz przykłada banke do skóry, wyciąga powietrze i zaczyna poruszać nią wzdłuż linii masażu.

Przeciwwskazaniami do tego zabiegu są zbyt cienka i wrażliwa skóra, obecność stanów zapalnych lub uszkodzeń.

Opinie klientów

 • Uwielbiam Twój salon. Szczególnie podoba mi się mistrz Yana w Shocie. Po jej zastosowaniu moje włosy wyglądają niesamowicie i są bardzo lśniące. Dla mnie jest to najlepszy salon pod każdym względem – zawsze fajna atmosfera i przyjaźni panowie.

 • Uwielbiam usługi stylizacji i makijażu w PDP. Zawsze bardzo fajna atmosfera, czuje się jak w domu. Dostaję też wiele komplementów na temat stylizacji i makijażu podczas różnych wydarzeń. I oczywiście zawsze polecam je moim znajomym.

 • Od ponad roku regularnie chodzę do PIED-DE-POULE na zabiegi pielęgnacyjne włosów BRAE. Dzięki niemu wyrosły mi zdrowe, długie włosy, o których marzyłam od dawna. Częściej niż opieką zajmuję się tylko stylizacją. Podoba mi się to, że mam do dyspozycji różnych specjalistów, ale zawsze otrzymuję tę samą profesjonalną usługę.

 • To są zabiegi, które wykonuję regularnie! Wszyscy mistrzowie zawsze słuchają próśb! Szczególnie upodobałam sobie Maxima w moich włosach, jest po prostu najlepszy! Jestem niezmiernie wdzięczny za jakość wykonanej pracy.

 • Chciałabym podziękować Waszemu salonowi! Uwzględniacie wszystkie moje życzenia dotyczące wyboru koloru włosów. Jestem  bardzo zadowolona z rezultatów!!! Miałam też zabieg na twarz i pedicure i bardzo mi się podobało!

 • Od ponad dwóch lat jestem stałą klientką sieci salonów PIED-DE-POULE. Najczęściej odwiedzam salon w centrum Kijowa , ponieważ jego lokalizacja jest dla mnie dogodna, a ponadto pracuje tam moja ulubiona wizażystka, Ira.

 • Poszłam na zabieg na włosy do Balmain (rozwiązał problem suchości włosów po rozjaśnianiu na blond). Artystka miała na imię Iya. Zrobiła mi wykład na temat pielęgnacji i pomogła wybrać odpowiednie produkty. Bardzo się cieszę, ten rytuał jest moją szansą na odbudowanie długości włosów po blondzie i warkoczach.

 • Salon PIED-DE-POULE to od wielu lat moje ulubione miejsce w Kijowie, którego nigdy nie zmieniam. Zawsze przyjazna atmosfera i wysoki poziom profesjonalizmu, i to jest ważne, jeśli przyjdziesz głodny, salon ma menu z pysznym i zdrowym jedzeniem, które dostarczane jest bardzo szybko!

 • Moja współpraca z salonem PIED-DE-POULE trwa już drugi rok, jestem bardzo zadowolona z jakości zabiegów, całego personelu i komunikacji. Uwielbiam to, że zawsze mogę znaleźć najlepszy czas, a także to, że dzięki salonowi nie omijają mnie żadne nowości z branży kosmetycznej, a zwłaszcza pielęgnacji włosów, bo tak bardzo je kocham!

Czekamy na Ciebie w naszym salonie

Dziękujemy!
Państwa zgłoszenie zostało wysłane, wkrótce skontaktujemy się z Państwem.
More:
Umów się