Peelingi chemiczne

Eksfoliacja, czyli chemiczne peelingi twarzy, to zespół zabiegów kosmetycznych mających na celu odświeżenie górnych warstw skóry. Jako składnik aktywny stosowane są słabe kwasy. Kwasy te delikatnie rozpuszczają i rozpuszczą zrogowaciałe komórki. W efekcie naskórek zostaje oczyszczony, odmłodzony i zrewitalizowany.

Głęboki peeling twarzy najlepiej wykonać w gabinecie kosmetycznym. Wykwalifikowany mistrz wybierze najlepszą substancję aktywną, przeprowadzi procedurę zgodnie ze wszystkimi przepisami i opracuje plan kuracji. Mieszkańcy Wrocławiu i goście stolicy mogą w naszym salonie skorzystać z pełnego zakresu usług eksfoliacyjnych.

Wskazania do wykonania peelingu chemicznego

Dzięki osiągnięciom współczesnej kosmetologii każdy może dobrać peeling chemiczny odpowiedni do swojego typu skóry. Konwencjonalnie wszystkie istniejące rodzaje zabiegów można podzielić na 3 duże grupy:

  • Powierzchowne złuszczanie. Środek złuszczający oddziałuje na górną warstwę komórek, nie wnikając w głębsze warstwy skóry. Oczyszcza gruczoły łojowe, sprawia, że trądzik i wysypki stają się mniej widoczne, wyrównuje kolor i strukturę skóry.
  • Peeling chemiczny o średnim stopniu zaawansowania. Odpowiedni dla skóry tłustej i gęstej z widocznymi oznakami starzenia się lub trądziku. Uruchamia procesy regeneracyjne, aktywuje produkcję kolagenu, widocznie odmładza i wygładza skórę.
  • Głębokie oczyszczanie. Zabieg, który jest nadzorowany przez doświadczonego dermatologa. Skutecznie zwalcza przebarwienia i pomaga usunąć powierzchowne blizny i małe bliznowce. Ten rodzaj peelingu zalecany jest dla osób po 45 roku życia.

Dzięki odpowiedniemu peelingowi chemicznemu twarzy można na długo opóźnić pojawienie się pierwszych zmarszczek, a trądzik i zaskórniki usunąć na zawsze. Kosmetyczne oczyszczenie skóry sprawia, że jest ona bardziej podatna na działanie substancji aktywnych: kremów, serum i maseczek.

Szczegóły procedury

Najczęściej chemiczne oczyszczanie twarzy wykonuje się w okresie jesienno-zimowym. To właśnie w tym czasie aktywność słoneczna jest minimalna, co oznacza, że promieniowanie ultrafioletowe nie będzie miało negatywnego wpływu na delikatną skórę. Peelingi wykonuje się w ramach kuracji po 7-10 zabiegów w określonych odstępach czasu.

Koszt cyklu zależy od złożoności zabiegu, wybranych produktów kosmetycznych i czasu ich działania. Specjalista opracowuje plan kuracji indywidualnie dla każdego podopiecznego. Tylko w ten sposób można zapewnić skuteczność i bezpieczeństwo zabiegów.

W naszym salonie peelingi chemiczne, których cena jest dość przystępna, wykonywane są tylko przy użyciu atestowanych produktów. Podczas konsultacji kosmetyczka określi odpowiednią intensywność i zaproponuje kilka różnych sposobów oczyszczania. Powierz swoje piękno i młodość profesjonalistom!

Rezerwacja
online