Peeling migdałowy

Chemiczny peeling wielu osobom wydaje się bolesnym i niebezpiecznym zabiegiem. Kobiety często rezygnują z niego, nawet nie próbując. Jednak korzyści płynące z peelingu są niezaprzeczalne i potwierdzone licznymi badaniami. Współczesna kosmetologia oferuje dziesiątki różnych odmian tej manipulacji, dlatego łatwo jest znaleźć optymalną opcję.

Peeling migdałowy należy do kategorii powierzchniowych i łagodnych. Nie wymaga długiego okresu rekonwalescencji i nadaje się do każdego typu skóry. Kosmetolodzy naszego salonu znają wszystkie niuanse przeprowadzania tej procedury i zapraszają Cię na sesję piękna. W naszej pracy używamy tylko certyfikowanych preparatów, których jakość potwierdzona jest przez zagranicznych dermatologów.

Cechy peelingu migdałowego

Peeling migdałowy jest zalecany dla osób z problemową skórą, częstymi wypryskami i nadmierną aktywnością gruczołów łojowych. Ponadto wskazaniem do zabiegu są:

  • hiperpigmentacja;
  • uszkodzenia spowodowane promieniowaniem słonecznym;
  • matowy koloryt twarzy;
  • drobne zmarszczki;
  • nierówna faktura skóry.

Peeling migdałowy dla twarzy jest stosowany, gdy mniej delikatne procedury są niewystarczające. Jest to doskonały sposób na odświeżenie skóry przed ważnym wydarzeniem. Widoczny efekt pojawia się już po 2-3 sesjach w klinice. Pełny kurs składa się z 6-10 procedur.

Zalety peelingu migdałowego

Osobom o cienkiej i wrażliwej skórze może być trudno rozwiązać problemy z wypryskami i przebarwieniami. Peeling migdałowy został opracowany właśnie dla nich, ponieważ główny efekt procedury obejmuje:

  • delikatne usunięcie zrogowaciałych komórek;
  • odmłodzenie poprzez stymulację produkcji kolagenu;
  • zauważalne zwężenie porów i eliminację nadmiernego połysku;
  • leczenie trądziku;
  • zmniejszenie widoczności niechcianych przebarwień.

Sesja peelingowa migdałowa składa się z kilku etapów. Najpierw zaleca się przygotowanie skóry specjalnymi kremami. Następnie obszar aplikacji preparatu jest oczyszczany i tonizowany. Następnie na czoło, nos, podbródek i policzki nakłada się preparat zawierający kwas fenyloglikolowy (migdałowy). Czas jego działania na skórę jest ściśle ograniczony i wynosi nie więcej niż 20 minut. Po upływie tego czasu preparat zostaje zneutralizowany, a twarz nawilżana.

Dzięki głównie naturalnemu składowi preparatu, procedura jest maksymalnie bezpieczna i bezbolesna. Działanie kwasu migdałowego jest praktycznie nieodczuwalne na skórze. Pieczenie i łuszczenie się skóry po procedurze zdarzają się rzadko i przebiegają łagodnie.

Opieka po procedurze

Kwas migdałowy nie uszkadza skóry, dlatego długi okres rekonwalescencji nie będzie konieczny. Dermatolodzy zalecają stosowanie kremów z kolagenem i kwasem hialuronowym, wykonywanie odżywczych i łagodzących maseczek. Dobra masaże twarzy dają dobry efekt. Nie zapominaj o produktach z filtrem SPF! Bez ochrony przed promieniowaniem UV lepiej nie wychodzić na zewnątrz.

Jeśli zainteresował Cię peeling migdałowy w Wrocławiu, zapisz się na zabieg u kosmetologów naszego salonu. Wykwalifikowani specjaliści udzielą szczegółowej konsultacji, przeprowadzą procedurę i podpowiedzą, jak prawidłowo dbać o skórę swojego typu. Będziemy zadowoleni z możliwości Waszego przyjęcia!

Rezerwacja
online