Peelingi enzymatyczne

Nowoczesna kobieta, która chce na długo zachować młodość, powinna regularnie odwiedzać kosmetologa. W domu można wykonywać tylko podstawowe zabiegi kosmetyczne. Do głębokiego oczyszczania i odmładzania skóry potrzebne są usługi profesjonalisty.

Peelingi enzymatyczne uważa się za łagodny sposób usuwania zrogowaciałych komórek nabłonka. Jest to popularny zabieg w salonie, który polecany jest wszystkim młodym kobietom od 25 roku życia. Efekt widać już po pierwszej sesji.

Kosmetolodzy z naszego salonu zapraszają na zabieg peelingu enzymatycznego w Wrocławiu. Specjaliści przeszli specjalistyczne szkolenia i korzystają ze sprawdzonych produktów. Wcześniejsze konsultacje można uzyskać już teraz!

Co to jest peeling enzymatyczny?

Peeling enzymatyczny to nowoczesna metoda głębokiego oczyszczania skóry. Składnikami aktywnymi są tu specjalne enzymy pochodzenia naturalnego. Działają tak samo jak kwasy kosmetyczne, ale są znacznie bardziej delikatne i łagodne. Enzymy działają tylko na górną warstwę naskórka, rozluźniając wiązania chemiczne między komórkami skóry.

Najpopularniejsze enzymy w kosmetologii:

  • lizozym;
  • pepsyna;
  • chymotrypsyna;
  • ekstrakt z papai, figi i ananasa.

Niezwykle delikatne działanie na skórę jest ważną cechą peelingów enzymatycznych. Zabieg w salonie jest bezbolesny i nie ma praktycznie żadnych skutków ubocznych. Enzymatyczne oczyszczanie twarzy może być stosowane jako przygotowanie do resurfacingu laserowego lub microneedling.

Wskazania do stosowania peelingów enzymatycznych i rezultaty

Oczyszczanie za pomocą peelingów enzymatycznych to podstawa dobrego zabiegu na twarz. Bez niego niemożliwe jest uzyskanie równomiernej tekstury i zdrowego odcienia skóry. Posiadaczom cery tłustej i problematycznej zaleca się peeling enzymatyczny dwa razy w tygodniu. Jeśli wysypka na twarzy rzadko się pojawia, to wystarczy jeden peeling na 10 dni. Łącznie kuracja powinna się składać z co najmniej 10 procedur.

Efekt regularnego stosowania enzymatycznych peelingów do twarzy:

  • spowolnienie procesu starzenia się organizmu;
  • stymulacja produkcji kolagenu;
  • normalizacja sebum;
  • poprawa ukrwienia skóry;
  • zmniejszenie stanu zapalnego i zaczerwienienia.

Enzymy lekko wybielają skórę, usuwają czarne plamy i zmniejszają ryzyko wystąpienia trądziku. Zabieg dobrze łączy się z innymi zabiegami kosmetycznymi. Peeling może być wykonywany o każdej porze roku i jest równie odpowiedni dla dziewczyn o jasnej i ciemnej karnacji.

Po dobrze przeprowadzonym zabiegu nie ma potrzeby długotrwałej rehabilitacji. Skóra nie łuszczy się i nie piecze, nie ma rozległego zaczerwienienia. Bezpośrednio po peelingu twarz wygląda świeżo i zdrowo.

Przeciwwskazania

Mimo bezpieczeństwa i bezbolesności peelingu enzymatycznego, nadal istnieją pewne przeciwwskazania do zabiegu. Należy powstrzymać się od oczyszczania twarzy enzymami, jeśli pacjent jest uczulony na jeden ze składników preparatu. W obecności infekcji skórnych, a także niezagojonych ran należy zrezygnować z wszelkich manipulacji kosmetycznych, nie zatwierdzonych przez dermatologa.

Do innych przeciwwskazań należą ciąża, karmienie piersią, cukrzyca i zaburzenia hormonalne. Przed zabiegiem należy wykonać test wrażliwości. W tym celu nakłada się kilka kropel preparatu na wewnętrzną stronę nadgarstka. Jeśli nie ma podrażnień, to można przystąpić do zabiegu.

Etapy wykonywania enzymatycznego peelingu twarzy

Sesja z kosmetyczką w naszym salonie rozpoczyna się od oczyszczenia twarzy. Na skórę nakłada się żel oczyszczający i balsam. Niezwykle ważne jest usunięcie wszelkich zanieczyszczeń i makijażu.

Następnie na twarz nakładany jest roztwór pre-peelingowy. Głównym celem jest przygotowanie naskórka do złuszczania, stworzenie korzystnego środowiska dla działania enzymów. Następnie specjalista pokrywa skórę roztworem peelingującym, przesuwając się od czoła w kierunku brody. Lekkie zaczerwienienie lub uczucie pieczenia jest normalne. Produkt utwardza się od 10 do 30 minut, w zależności od rodzaju skóry.

Po upływie wymaganego czasu peeling zmywamy alkalicznym neutralizatorem. Na twarz zawsze nakładana jest maseczka nawilżająca lub serum. Na koniec skóra jest pokrywana kremem odżywczym.

Peeling enzymatyczny to jedna z najpopularniejszych usług w naszym salonie. Doświadczone kosmetyczki wykonują wszystko bardzo szybko. W razie potrzeby pomogą dobrać odpowiednią pielęgnację i rozwiązać inne problemy skórne. Umów się na spotkanie już teraz!

Rezerwacja
online