Peeling retinowy

Walka z niepożądaną pigmentacją i przedwczesnym starzeniem się skóry musi być ciągła. Rozbudowana oferta zabiegów zawsze uwzględnia peelingi. Głębokie oczyszczenie naskórka za pomocą aktywnych środków chemicznych to klucz do zdrowej i zadbanej skóry.

Jednym z najpopularniejszych zabiegów jest peeling retinoidowy. Jest on bardzo ceniony przez kobiety po 35 roku życia. Pozytywne efekty są widoczne już po trzech zabiegach i utrzymują się przez długi czas.

Zapraszamy do naszego salonu w Wrocławiu na peeling retinolowy. Nasi doświadczeni kosmetolodzy dobiorą preparat złuszczający do rodzaju Twojej skóry, szybko wykonają zabieg i powiedzą Ci, jak prawidłowo pielęgnować twarz po zabiegu.

Na czym polega peeling retinolowy?

Peeling do twarzy z kwasem retinowym nazywany jest również żółtym peelingiem do twarzy, ponieważ główny składnik aktywny, kwas retinowy, barwi peeling na ten intensywny kolor. Składniki aktywne nie niszczą zrogowaciałych komórek, lecz wnikają w warstwę podstawną naskórka, co zapoczątkowuje intensywne procesy regeneracyjne.

Poza retinolem peeling zawiera dodatkowe składniki, które poszerzają zakres zastosowania.

 • Do rozjaśniania skóry stosuje się kwasy fitowy i kojowy.
 • Ekstrakty z aloesu i rumianku działają łagodząco.
 • Kwas salicylowy złuszcza zrogowaciałe komórki.

Stężenie kwasu retinowego w produktach profesjonalnych waha się od 5 do 10 %. Niektóre peelingi działają tylko powierzchownie, a inne oddziałują tylko na najgłębsze warstwy naskórka, aż do skóry właściwej. Twoja kosmetyczka podczas konsultacji wybiera najbardziej odpowiedni produkt.

Działanie peelingów z retinoidami

Peelingi retinolowe powinny być wykonywane jako seria 3-5 zabiegów w odstępach 14 dniowych. Widoczny efekt pojawia się już po pierwszej sesji, a na koniec kursu 3 miesiące.

Dzięki peelingom z kwasem retinowym:

 • powierzchowne zmarszczki stają się mniej głębokie i widoczne;
 • struktura skóry ulega wygładzeniu;
 • plamy pigmentowe znikają;
 • skóra napina się i staje się jędrniejsza;
 • normalizacji ulega praca gruczołów łojowych;
 • skóra staje się ujędrniona i napięta;
 • gruczoły łojowe zaczynają funkcjonować normalnie;
 • uszkodzona skóra ulega regeneracji;
 • stymulowana jest produkcja kolagenu i elastyny.

Retinol ma udowodnioną skuteczność w leczeniu trądziku. Działa w miejscu zakażenia poprzez eliminowanie bakterii Propionibacterium acne. W połączeniu z innymi zabiegami na pozytywny efekt nie trzeba będzie długo czekać. Zaleca się, aby wszystkie manipulacje kosmetyczne wykonywać pod nadzorem dermatologa.

Na czym polega zabieg retinowego peelingu twarzy?

Peeling kwasem retinowym musi być wcześniej przygotowany. Przez 14 dni przed zabiegiem zaleca się pielęgnację skóry kremami zawierającymi kwasy. Dzięki temu składniki aktywne peelingu będą mogły łatwiej wniknąć w głębsze warstwy skóry.

Bezpośrednio przed zabiegiem kosmetyczka oczyszcza twarz klienta i traktuje ją lotionem z kwasami. Ma to na celu zmiękczenie warstwy rogowej naskórka. Żółtą maseczkę kremową nakłada się na twarz (w tym okolice oczu) cienką warstwą. Minimalny czas trzymania peelingu na twarzy to 15-20 minut. Następnie środek oczyszczający jest spłukiwany roztworem o neutralnym pH.

W niektórych przypadkach kosmetyczka może zastosować indywidualnie dobrany rodzaj peelingu retinowego. Na przykład po pierwszym spłukaniu, wielokrotnie nakładana jest maska kremowa. Możliwe jest również połączenie kilku rodzajów peelingów kwasowych (migdałowy, pirogronowy) w celu uzyskania najlepszych efektów.

Kwas retinowy, czyli peeling na bazie którego rozmawiamy, działa lepiej, gdy jest wsparty mezoterapią i biorewitalizacją. Sam zabieg chemicznego oczyszczania skóry jest praktycznie bezbolesny. Zdarza się lekkie mrowienie w miejscu zastosowania substancji czynnej oraz łagodne uczucie pieczenia.

Specjaliści naszego salonu rozpoczynają zabieg retinoidalnego peelingu twarzy od szczegółowej konsultacji. Kosmetyczka wyjaśnia wszystkie niuanse zabiegu i pyta klientkę o jej oczekiwania. Stosujemy tylko sprawdzone produkty, których jakość potwierdzają międzynarodowe certyfikaty. Na zabieg można umówić się w każdej chwili!

Rezerwacja
online