Peeling ferulowy

Jednym z najpopularniejszych zabiegów na odzyskanie blasku skóry jest peeling polegający usunięcie zewnętrznej zrogowaciałej warstwy komórek. Wyróżniamy peelingi mechaniczne i chemiczne. W ramach peelingu mechanicznego szorujemy skórę drobno zmieloną substancją do peelingu (kamienie, kawa itp.), a w ramach peelingu mechanicznego wykorzystujemy specjalne substancje do rozpuszczania martwych komórek.

Peeling Fierul

Peeling ferulowy to chemiczny zabieg złuszczający polegający na delikatnym potraktowaniu skóry kwasem ferulowym. Efektem jest poprawa stanu cery, usunięcie drobnych linii i zmarszczek oraz likwidacja plam starczych. Zabieg rozpoczyna proces odmładzania skóry i usuwa cienie pod oczami.

Źródłem kwasu ferulowego są otręby pszenne. Sama substancja jest silnym antyoksydantem i chroni skórę przed promieniami UV (w połączeniu z witaminami C i E), co oznacza, że można ją stosować latem.

Skórka z migdałów i gruszek

W naszym salonie można również wykonać migdałowo-ferulowy peeling twarzy, który polega na zastosowaniu mieszanki kwasów ferulowego i migdałowego. Ten ostatni jest pozyskiwany z ekstraktu z orzechów migdałowych w wyniku hydrolizy.

Kwas migdałowy działa odmładzająco na skórę z oznakami fotostarzenia, usuwając wierzchnią warstwę keratynową, zauważalnie rozjaśnia koloryt twarzy i sprawia, że plamy pigmentowe praktycznie znikają. Peeling kwasem migdałowym jest dobrze tolerowany przez skórę i nie powoduje reakcji zapalnych.

Uwaga! Pełnego efektu można spodziewać się po kuracji obejmującej 7 sesji peelingowych.

Wskazania

Peeling ferulowy i migdałowo-ferulowy jest odpowiedni dla młodych dziewczyn o cerze trądzikowej, a także dla kobiet dojrzałych z następującymi zmianami skórnymi wynikających z racji wieku:

  • Matowy odcień skóry;
  • Plamy pigmentowe;
  • Drobne linie i zmarszczki;
  • Ciemne kręgi pod oczami;
  • Blizny lub bliznowce.

Peelingi ferulowe mogą być wykonywane na wszystkich rodzajach skóry, nawet wrażliwej i cienkiej, ale szczególnie polecane są dla klientów o skórze tłustej i porowatej.

Przeciwwskazania

Ponieważ peeling ferulowy lub migdałowo-ferulowy jest zabiegiem wyjątkowo delikatnym, istnieją tylko nieliczne przeciwwskazania do jego stosowania:

  • Ciąża i karmienie piersią;
  • Rany i stany zapalne;
  • Opryszczka w ostrym stadium.

Możliwa jest również nietolerancja o charakterze osobniczym.

Rezerwacja
online